Страницы

пятница, 13 сентября 2013 г.

«Громадянське суспільство і влада» : Урядовий веб-сайт

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України "Урядовий портал"
Урядовий веб-сайт "Громадянське суспільство і влада"
Сайт «Громадянське суспільство і влада» – урядовий інформаційно-комунікаційний ресурс, покликаний сприяти взаємодії громадян та їх об’єднань з Кабінетом Міністрів України та органами виконавчої влади в процесі формування і реалізації державної політики, а також надавати інформацію про діяльність Уряду з питань сприяння розвитку громадянського суспільства
Деякі сторінки:

Для того, щоб взяти участь у громадському обговоренні проектів завітайте на сайт і зареєструйтесь в системі.

Витяг з "Правил громадського обговорення проектів 
нормативно-правових актів".
1.Проекти нормативно-правових актів виноситься на громадське обговорення для предметної дискусії щодо проекту в цілому, а також його окремих складових (розділу, статті, частини, пункту).
2.Щоб провести оцінку проекту нормативно-правового акта або залишити коментар потрібно зареєструватися на сайті „Громадянське суспільство і влада”.
3.Будь-якій складовій проекту (розділу, статті, пункту) можна надати як загальну оцінку, тобто висловити свою згоду або незгоду, так і додати свій коментар, зауваження або пропозицію за допомогою запропонованої форми.
4.Ваш коментар, зауваження або пропозиція можуть бути оцінені іншими користувачами, так само, як і Ви можете оцінити коментарі, надані іншими учасниками обговорення. Надані коментарі, пропозиції, зауваження будуть обов'язково розглянуті під час доопрацювання проекту.

Зараз для публічного обговорення виставлено 19 проектів.
Серед них, зокрема, такі:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Проект Закону України "Про право територіальних громад на об’єднання"
Обговорення з 20 серпня 2013 р. по 20 вересня 2013 р.
Проект Закону України "Про співробітництво територіальних громад"

Обговорення з 20 серпня 2013 р. по 20 вересня 2013 р.
Фонд державного майна України
Проект наказу Фонду державного майна України "Про внесення змін до Порядку передачі єдиних майнових комплексів державних підприємств, установ, організацій, їх структурних підрозділів до сфери управління державних органів приватизації у зв'язку з прийняттям рішення про їх приватизацію"
Обговорення з 14 серпня 2013 р. по 14 вересня 2013 р.
Проект наказу Фонду державного майна України «Про внесення змін до нормативно-правового акта»
Обговорення з 31 серпня 2013 р. по 31 вересня 2013 р.
Міністерство охорони здоров'я України

Обговорення з 06 серпня 2013 р. по 06 вересня 2013 р.

Проект постанови КМУ "Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro"

Обговорення з 06 серпня 2013 р. по 06 вересня 2013 р.


Проект наказу МОЗ України "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 17 січня 2002 року №12"
Обговорення з 08 серпня 2013 р. по 09 вересня 2013 р.
Обговорення з 16 серпня 2013 р. по 16 вересня 2013 р.

Громадське обговорення проекту Концепції профільного навчання

Міністерство освіти і науки України повідомило про оприлюднення на офіційному веб-сайті, в рубриці «Громадське обговорення» проекту Концепції профільного навчання і запрошує до її обговорення.
Проект Концепції передбачає врахування освітніх потреб, нахилів та здібностей учнів і створення умов для навчання старшокласників відповідно до їхнього професійного самовизначення. Документом визначено мету, завдання, принципи та форми організації профільного навчання.
Завантажити Концепцію можна на сайті Міністерства.
Зауваження та пропозиції до зазначеного доопрацьованого проекту потрібно надсилати начальнику відділу змісту середньої освіти та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України п. Наталії Бєсковій.

Публічні дебати

ПУБЛІЧНІ ДЕБАТИ - Проект Фонду «Ефективне управління».
Публічні дебати – це суспільний майданчик для обговорення актуальних для розвитку України питань. Публічні дебати – це серія відкритих заходів, які проводяться на аутентичних майданчиках Києва і збирають аудиторію в 250-450 чоловік. Публічні дебати визнані провідним і найбільшим форумом, який ініціює та підтримує конструктивний діалог суспільства з лідерами громадської думки та політичними діячами. 

Метою проекта є сприяння суспільству у формуванні інформованої позиції щодо ключових проблем економічного розвитку країни. Підвищення культури конструктивного та аргументованого обговорення гострих та насущних проблем як інструменту для досягнення консенсусу в суспільстві для стимулювання прогресу в економіці... читати далі
Оn-line ДЕБАТИ відкрито за темами: 
Нові Дебати!
Аграрний сектор України є одним з ключових для залучення інвестицій. Однак, чи не призведуть дії великих агрохолдингів до занепаду сіл?
Боротьба з інтелектуальним піратством уповільнює розвиток країни 
Україна визнана піратом № 1 у світі. Зарубіжні країни стурбовані високим рівнем збитків від дій українських піратів. З іншого боку, наскільки адекватні заходи держави щодо боротьби з ними?_______________________________________________________________________________
Жіноче лідерство сприяє розвитку економіки
Україна надто бідна країна для хороших доріг
В Україні слід провести амністію капіталів
Уряду слід підвищити ціни на газ для населення
Великий національний бізнес шкодить економіці країни
Формування бренду України – марна трата грошей
Україна потребує обов'язкового медичного страхування
Електронний уряд поліпшить позиції України у світових рейтингах
Національний банк має утримувати курс гривні

Туризм – приоритетный сектор украинской экономики

Реєструйтесь та приймайте участь!! Пропонуйте свої теми для дебатів!..
Переглянути Архів дебатів

Національна академія державного управління при Президентові України оголошує набір іноземних і українських громадян

Національна академія державного управління при Президентові України

- головний державний вищий навчальний заклад України з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Указом Президента України від 30 травня 1995 р. № 398 була утворена Українська Академія державного управління при Президентові України.
У 1996 р. розпочали діяльність регіональні підрозділи Української Академії державного управління при Президентові України у Дніпропетровську, Львові, Одесі та Харкові, які в 2001 р. отримали статус регіональних інститутів.
Указом Президента України від 21 серпня 2003 р. № 869, враховуючи вагомий внесок у розвиток державного управління в Україні, а також беручи до уваги загальнодержавне і міжнародне визнання результатів її діяльності, Українській Академії державного управління при Президентові України було надано статус національної з наступним перейменуванням у Національну академію державного управління при Президентові України.
Місія Національної академії полягає у:
- формуванні сучасної управлінської еліти України;
- розвитку професійної компетентності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування;
- науковому супроводі державно-управлінських реформ.
Важливим напрямом діяльності Національної академії є її наукова складова, яка зосереджена на:
- розвитку галузі науки "Державне управління";
- проведенні фундаментальних і прикладних досліджень з проблем державного управління та місцевого самоврядування;
- науковому забезпеченні навчального процесу;
- наданні експертно-консультаційних, інформаційно-аналітичних, науково-методичних послуг з питань теорії і практики державотворення;
- організації та розвитку міжнародного співробітництва з наукових досліджень у цій сфері.
Звертаємо Вашу увагу, що завітавши на сайт Академії, Ви зможете отримати вільний доступ до ЕЛЕКТРОННОГО КАТАЛОГУ бібліотеки і здійснити пошук книг, періодичних видань та авторефератів дисертацій. Бібліотека представляє також випуски електронного наукового фахового журналу “Державне управління: теорія і практика” з 2005-2012 роки.
Звертаємо особливу увагу всіх зацікавлених наших відвідувачів, що Національна академія державного управління при Президентові України (НАДУ) оголошує набір іноземних і українських громадян на магістерську програму за спеціальністю "Публічне адміністрування" в Інститут "Вища школа державного управління" на контрактній основі.
Вища школа - унікальний, єдиний в Україні навчально-науковий інститут, створений у Національній академії з метою формування нового елітного корпусу державної служби.
Навчання відбуватиметься за денною формою, термін навчання - 18 місяців.
Детальні умови прийому та додаткову інформацію можна отримати у приймальній комісії Національної академії. 

Реєстр громадських об'єднань

Як повідомив урядовий веб-сайт Громадянське суспільство і влада, кожна фізична або юридична особа може вільно та безоплатно отримати відомості із Реєстру громадських об’єднань. Доступ до нього здійснюється через веб-сайт Державної реєстраційної служби України.

«Цей реєстр є одним із найінформативніших серед відкритих баз даних, що існують в Україні. З нього користувачі можуть отримати необхідну інформацію про громадські об’єднання із статусом або без статусу юридичної особи, відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій», - відзначила начальник Управління реєстрації громадських формувань, державної реєстрації друкованих ЗМІ та інформаційних агентств Державної реєстраційної служби України Олена Семьоркіна.
Скориставшись Реєстром громадських об’єднань, Ви зможете отримати відомості про повне та скорочене найменування громадського об’єднання, код згідно з ЄДРПОУ, організаційно-правову форму (громадська організація або громадська спілка), статус громадського об’єднання (дитяче, молодіжне, всеукраїнське), вид громадського об’єднання (екологічне, правозахисне тощо), здійснення підприємницької діяльності громадським об’єднанням, тощо.
Пошук достатньо легкий. Якщо заповнити навіть один параметр наприклад, назву організації, можна отримати відомості про неї.
У випадку, якщо виникнуть проблеми під час пошуку, Ви можете ознайомитись з Інструкцією користувача «Єдиний реєстр громадських об’єднань» або скористатись допомогою, зателефонувавши: черговому інженеру: (044) 206-71-10 або адміністратору: (044) 206-71-48, (044) 206-71-49
Використовуйте ресурс з користю!

Новий посібник від Програми сприяння парламенту ІІ

Програма сприяння парламенту ІІ (ПСП ІІ) видала довідник "Використання методики вирішення проблем для розробки та експертизи проектів нормативно-правових актів".

Використання методики вирішення проблем для розробки та експертизи проектів нормативно-правових актів / Тетяна Фулей, Лора Лукас, Лорна Сайц. – К.: [ФОП Москаленко О. М.], 2013. – 256 с.
У посібнику пропонується удосконалена та адаптована авторами до умов України версія методики вирішення проблем (англ. Problem-Solving Method), яка широко використовується в багатьох державах при розробці та експертизі проектів нормативно-правових актів.
Застосування цієї методики дозволяє врахувати не лише структурний аналіз проблеми та виявити латентні чинники, що її спричинили, але і проаналізувати їх крізь призму причин проблемної поведінки осіб, задіяних у проблему (ролевиконавців), використовуючи
запропоновані авторами стратегії та інструменти.
Видання розраховане для усіх фахівців, які здійснюють розробку та експертизу проектів нормативно-правових актів, а також може використовуватися для слухачів Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів, студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями «правознавство», «державне управління» та «державна служба», підготовки і підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, представників громадянського суспільства.
Друк цього посібника здійснений за підтримки Міжнародного консорціуму з права і розвитку (International Consortium for Law and Development (ICLAD))
Це видання здійснено за підтримки Місії USAID в Україні, Молдові та Білорусі відповідно до умов угоди № AID 121-A-00-03-00008 (Програма сприяння Парламенту II: Програма розвитку законотворчої політики).
Думки і твердження, висловлені в публікаціях, відображають особисту позицію авторів.
Електронна версія публікації розміщена на сайті ПСП II.

Завантажити PDF-file видання
При використанні матеріалів посилання на посібник обов’язкове!

«У мене є мрія для України». Конкурс есе та промови англійською мовою

Через Мережу ПДГ, нами отримано повідомлення з Регіонального офісу з питань викладання англійської мови Посольства США про КОНКУРС ЕСЕ англійською мовою

«У мене є мрія для України»
Пропонуємо Вам ознайомитись з текстом повідомлення українською та англійською мовами.

28 серпня 2013 року виповнюється 50 років відомій промові Мартіна Лютера Кінга «У мене є мрія». У своєму виступі доктор Кінг висловив своє бачення Америки, де людей будуть "судити за їх характером, а не за кольором шкіри". Доктор Кінг говорив про свободу і рівні права для всіх американців. Його промова стала поворотним моментом в американській історії, коли ми боролися, щоб перетворитися на країну з рівними можливостями для кожного громадянина. Подорож, розпочата доктором Кінгом і його численними послідовниками, не була легкою. Але кожна подорож починається з першого кроку, і кращі з них включають до себе мрію про те, куди ця подорож має привести. Вшановуючи 50-річчя промови Мартіна Лютера Кінга, Регіональний офіс з питань викладання англійської мови Посольства США хотів би запросити українських студентів поділитися з нами своєю мрією щодо майбутнього своєї країни. Будь ласка, напишіть есе англійською мовою на тему «У мене є мрія для України". 28 серпня 2013 року п'ять авторів найкращих есе буде запрошено до Посольства США в Києві виступити з промовою. Вибір робіт буде заснований на самобутності та оригінальності вашої української мрії. Мрії та слова можуть змінити світ. Ми хочемо почути ваші!
I Have a Dream for Ukraine English Speech and Essay Contest
This August 28th marks the 50th anniversary of the famous “I Have a Dream” speech by Martin Luther King Jr. In his speech Dr. King spoke of his vision of an America where people would be “judged on the content of their character and not the color of their skin.” Dr. King talked about freedom and equal rights for ALL Americans. His speech was a turning point in American history as we struggled to grow into a country that provided equal opportunity for every citizen. The journey begun by Dr. King and his many followers has not been an easy one. But every journey starts with a single step and the best ones include a dream of where the journey will lead. In the spirit of the 50th anniversary of Dr. King’s speech, the Regional English Language Office at the U.S. Embassy Kyiv would like to invite students in Ukraine to share their dream for their country with us. Please write an essay (in English) on “I Have a Dream for Ukraine.” We will read your essays and invite five entrants to read their speeches at the U.S. Embassy in Kyiv on August 28, 2013. Selection of speeches will be based on the originality and creativity of your Ukrainian Dream. Dreams and words have the power to change the world. We want to hear yours!